Czy bezsenność może być na dłuższą metę szkodliwa dla organizmu?

Witam leczę się na bezsenność długo i co jakiś czas wpadam w błędne koło bezsenności bo jedna nieprzespana noc nakręca drugą. Nie chce się truć lekami. Boję się że umrę przez ta bezsenność. Czy jest taka możliwość?? Boję się że na coś zachoruje przez to. Jak to przerwać biorę TRITTico 150 mg i raz spie normalnie a raz 2 na ce w tygodniu po 2 godziny albo wcale. Wiem że się nakręcam. Jak mam się uspokoić że nic mi się nie stanie. Czy organizm w końcu że zmęczenia sam padnie? Jak pozytywnie myśleć??

Dzień dobry,
Nie napisał Pan w jaki sposób się Pan leczył do tej pory i czy bezsenność współwystępuje z innymi problemami. Czy diagnozował się Pan w poradni zaburzeń snu? Czy miał Pan badanie EEG? Jeśli nie, poleciłabym znaleźć taką poradnię w Pana mieście i zacząć od rzetelnej diagnozy. Oprócz leczenia farmakologicznego, dobre efekty daje również terapia poznawczo-behawioralna. Rozumiem, że jest Pan już zmęczony nieskutecznym leczeniem i przewlekłą bezsennością, życzę powodzenia w szukaniu rzetelnej pomocy.