Czy bieg bardzo obciąża żyły?

Witam! A jak jest z bieganiem i żylakami? Czy bieg bardxo obciąża żyły? Po jakim czasie od operacji można zacząć ćwiczyć a w szczególności biegać i jakie dystanse? pozdrawiam

Witam serdecznie, po 2 tygodniach od laserowej ablacji biegamy już do 10km, po miesiącu bez ograniczeń, a wcześniej spacery i trucht - bez wyczynu. Zawsze w ucisku. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog