Czy bieg w miejscu (dom, odpowiednie obuwie) spala tyle samo tłuszczu, co bieg na zewnątrz?

Witam! Tak jak powyżej. Jeżeli bieg w miejscu spala dużo tłuszczu, to proszę poradzić, ile powinnam biegać? Czy wystarczyłoby bieganie 40 minut dziennie na czczo, np. przez miesiąc? 14 lat, dziewczyna, 170cm wzrostu, 56-7 kg, regularnie trenuję - „wyczynowo” - siatkówkę. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,
przede wszystkim nie potrzebujesz chudnąć.
Co do biegania w miejscu, wszystko zależy od intensywności biegu, prędkości z jaką będziesz biegała.
Myślę jednak, iż jeśli chodzi o bieganie na dywanie, to raczej bym to odradzała. To nie jest najlepsze podłoże do tego rodzaju aktywności. Być może w pobliżu masz jakiś fitness klub i mogłabyś skorzystać z bieżni?
Biegać należy w obuwiu stabilizującym stopę i zmniejszającym ryzyko urazu. Długość biegu zależy od kondycji, wytrenowania.
Jeśli do tej pory nie biegałaś, nie zaczynałabym od 40-minutowego treningu. Najlepiej będzie, jeśli poradzisz się trenera, z którym masz zajęcia W-F. On zna Twoje możliwości, a być może okaże się, iż bieganie można trenować w ramach zajęć SKS?
Pozdrawiam

PS
Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.
W przypadku współistnienia jakichś schorzeń, rodzaj aktywności fizycznej powinnaś skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenia powinnaś wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej.