Czy biegunki, utrata wagi, ból brzucha i gazy mogą być objawem raka trzustki?

Witam serdecznie, mam 28 lat chory na SM od 5 lat, w marcu zdiagnozowano choroba mallorego Weiss, zapalenie opuszka dwunastnicy i w kolonoskopii zapalenie jelit. Leczony byłem mesopral em przez 8 tyg. W 6 tyg. Lecz ia nastąpił kryzys, biegunki, bóle brzucha, przelewania, odbijanie, gazy. Zlecono tiorfan 2x1 duspatalin retard 2x1 i xifaxan 2x2. Obecnie bez żadnej poprawy, schudłem już 5 kilo i obecnie ważę 55 przy wzroście 170. Morfologia ok crp ok alt 28 amylaza 48 proszę o radę co to może być? Rak trzustki? Pozdrawiam

Odbijania, gazy, biegunki i związany z tym ubytek wagi mogą być spowodowane zapaleniem jelit - stąd konieczne jego wyleczenie, ustalenie jeśli to możliwe jego przyczyny, wykluczenie nieswoistego zapalenia. Podane wyniki badań same nie mogą posłużyć do stwierdzenia lub wykluczenia raka. Sugeruję wizytę u specjalisty gastrologa celem dokładnego badania, poszerzenia diagnostyki i wdrożenia skutecznego leczenia. Pozdrawiam.