Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy biopsja wykaże komórki nowotworowe?

Dzień dobry. Od wielu lat mam problemy z zaczerwienianiami na brzuchu (myślę, że od około 4 lat). Od momentu, kiedy się one pojawiły minął około rok, kiedy poszedłem do dermatologa. Przez trzy lata z przerwami chodziłem do dermatologa. Wykonałem przez te 3 lata to co poniżej: 1. Stosowałem maść Protopic przez około 2 msc - bez skutku, 2. Badałem krew pod kątem boreliozy - nic nie wykazało, 3. Stosowałem jakąś maść jodową(?) (taka brązowa) przez około 2 msc - bez skutku, 4. Miałem robioną biopsję kawałka zaczerwienionej skóry - nic nie wykazało, 5. Stosowałem maść sterydową - POMOGŁA, ale tylko na jakiś miesiąc, po tym czasie plamy wróciły (mają bardzo podobny układ jak wcześniej. Są w tych samych miejscach i mają podobny kształt) 6. Miałem robione testy alergiczne kontaktowe - nic nie wykazało, 7. Stosowałem piankę Calmapherol - bez skutku, 8. Robiłem badania kału na pasożyty cztery razy - nic nie wykazały, 9. Miałem robione USG jamy brzucha - wszystko dobrze Dermatolog już nie ma pomysłów. Prawdopodobnie, będę się umawiał na spotkanie z innym dermatologiem, ale w między czasie chciałbym się dowiedzieć czegoś od Państwa. Planuję zrobienie kolonoskopi, z tego względu, że babcia miała prawdopodobnie rak jelita. Zastanawiam się, czy jeżeli faktycznie miał bym raka to czy w biopsji nie wykazałoby komórek nowotworowych? Proszę o pomoc, o jakieś pomysły :)
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

W pana wieku rak jelita grubego jest bardzo mało prawdopodobny, warto jednak zadbać o odpowiednią profilaktykę w późniejszych latach. Wymaga pan diagnostyki dermatologicznej. Biopsja skóry jednego miejsca może nie wykazać zmian nowotworowych, ale nowotwór jest raczej wątpliwym rozpoznaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy