Czy biorąc Abylify i Asertin można planować ciążę?

Witam, mam pytanie czy biorąc abylify 15 i asertin 100 można planować ciążę?? Chodzi mi o to czy dzidziuś będzie zdrowy?? Proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.Nie należy tych leków stosować w ciąży. Należy w tej kwestii skonsultować się z psychiatrą czy istniałaby możliwość odstawienia tych leków na czas starania się o dziecko oraz ciąży. Pozdrawiam.