Czy Bioracef osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych?

W piątek zaczęłam branie nowego blistra i tego samego dnia kochałam się z chłopakiem, w czwartek (czyli 5 dni po stosunku) zaczęłam brać antybiotyk Biroacef robiąc między przyjmowaniem antybiotyku a tabletki antykoncepcyjnej 4 godzinne przerwy czy mogę się martwić ze osłabił on działanie antykoncepcji?

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten nie powinien wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Choć często przy antybiotykoterapii zaleca się stosowanie dodatkowej ochrony.