Czy ból 5 lat po cesarskim cięciu może oznaczać zrosty?

Witam , jestem prawie 5 lat po cięciu cesarskim. Teraz w 22 tyg ciąży. Praktycznie każdego dnia boli mnie podbrzusze w miejscu cięcią podczas np wstawania z łóżka, a także z tylu krzyż. Ból z krzyża ostatnio promieniuje do nogo i nie mogę iść bo mam wrazenie,ze zaraz upadne z bolu bo tak czuje jakby jakis prąd przechodzil w prawej nodze. Czy to mogą być zrosty? Czy 2 porod bedzie siłami natury czy CC? Lekarz nic nie chce powiedzieć procz tego, że no mogą być to zrosty...

Lek. Paweł Szadkowski

Taki ból może być spowodowany zrostami. Rozwiązanie drugiej ciąży zależy od tego, jak ułożone jest dziecko, jak wygląda łożysko, jak wygląda blizna po poprzednim cięciu i takiej oceny musi dokonać ginekolog przy badaniu.