Czy ból brzucha po pierwszym stosunku może sugerować ciążę?

Mam 17 lat, jakieś dwa tygodnie temu miałam swój pierwszy raz. Było to w czasie okresu, w sumie to już końcówki. Nie spuścił się we mnie. Ale bardzo się boję. Było to też bez żadnego zabezpieczenia. Bolą mnie teraz jajniki i jak o tym myślę, to robi mi się niedobrze:(
Czy to może być stres? Bardzo się boję i nie wiem co robić:(
Czy okres też może się spóźnić?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Seks bez zabezpieczenia jest ryzykowny i mimo zachowania ostrożności może dojść do zapłodnienia.
Miesiączka może się spóźniać. Oprócz ciąży na opóźnienie krwawienia mogą wpływać przeróżne czynniki.

Jeżeli się niepokoisz to warto wykonać test ciążowy.

Warto też zacząć stosować zabezpieczenie.Oprócz doustnych środków antykoncepcyjnych powinnaś pomyśleć o prezerwatywie, gdyż nie tylko przy prawidłowym jej stosowaniu zapobiega ciąży, ale również chroni Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pozdrawiam!