Czy ból głowy i uczucie niedowartościowania może mieć związek z depresją?

Witam. Od miesiąca mam następujące objawy: smutek i zobojętnienie, ból głowy i klatki piersiowej, zmęczenie, duży problem z zasnięciem, ciągłe stresowanie sie, szum w głowie, nadmierne myślenie, panika, uczucie niedowartościowania, widzę tylko negatywne cechy u ludzi, problemy z pamięcią, problem z rozpoznaniem czy coś się naprawdę zdarzyło czy to tylko sen lub wizja w mojej głowie, odsuwam sie od przyjaciół, samotność i uczucie jakbym miała wybuchnąć. Co może mi dolegać? Czy to depresja?

Witam, opisywane przez Panią objawy kwalifikują do konsultacji z lekarzem rodzinnym lub psychiatrą, Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Rozumiem Twoje zagubienie, jednak stawianie diagnoz przez Internet jest zbyt ryzykowne. Biorąc pod uwagę objawy jakie wypisałaś, mogę zachęcić Cię do skorzystania z pomocy psychologa i wizyty u psychiatry, w celu rozjaśnienia wątpliwości oraz przepracowania obecnych trudności w funkcjonowaniu.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA