Czy ból języka w końcu minie?

Dzień dobry, proszę o poradę. Zaczęłam czyścić język skrobaczką (mam czasami biały nalot), po paru dniach czyszczenia w trzech miejscach (jakby z „krost” na języku) zaczęła lecieć krew, przestałam czyścić, trochę pobolewał mnie język. Po paru dniach zrobiły mi się bolące afty na wewnętrznej stronie wargi, tego samego dnia zniknęły. Jakoś dwa dni później byłam u dentystki - opisałam sytuację i obejrzała język i jamę ustną, powiedziała, że wszystko w porządku, po aftach nie ma śladu, a co do języka to tarłam tak mocno, że starłam coś (jeżeli dobrze zrozumiałam to brodawki? Nie jestem pewna) u musi mi się wygoić. Od tej wizyty minęły już ponad dwa tygodnie, a język mnie dalej pobolewa, w różnych miejscach, martwi mnie to. Czy powinnam poczekać i samo przejdzie? Dziękuję za pomoc
KOBIETA, 25 LAT 2 dni temu

Witam.

Proponuje konsultację u specjalisty laryngologa który oceni język i dodatkowo, za pomocą endoskopia laryngologiczna oglądanie także jamę nosową, nosogardziel, tylną część jamy ustnej i gardła oraz krtań.

Przed wizytą dobrze było by wykonać diagnostykę wymaz z języka.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk