Czy ból lędźwi wymaga leczenia?

Od tygodnia boli mnie kręgosłup lędźwiowy. Ból promieniuje często na lewe tylne biodro i na udo i nasila się podczas chodzenia i wykonywania różnych czynności. Czy to wymaga konsultacji z ortopedą lub fizjoterapeutą czy to tylko zwykłe przeforsowanie się i samo przejdzie? I jak mogę sobie pomóc aby chodzić bez bólu?

Dzień dobry,

nie warto czekać z opisaną dolegliwością lecz zgłosić się na wizytę do swojego lekarza pierwszego kontaktu który po wykonaniu dokładnego badania fizykalnego zleci odpowiednią diagnostykę obrazową oraz zleci konsultacje ortopedy lub fizjoterapeuty. Oczywiście może Pan z korzystać z opieki komercyjnej że względu np długi czas oczekiwania na wizytę do specjalisty. Lekarz pierwszego kontaktu zleci Pani odpowiedni lek przeciw zapalny aby umożliwić funkcjonowanie w codziennym życiu.

Pozdrawiam