Czy ból piersi oznacza ciążę czy jest zapowiedzią okresu?

Uprawiałam seks ostatni raz 20 stycznia w mój 2 dzień płodny ale bez wytrysku, wiec biorę pod uwagę wcześniejsze współżycie czyli 13 stycznia w osotatni dzień okresu. Od kilku dni mam bóle piersi, obawiam się ciąży wiec zrobiłam dziś test i wyszedł negatywnie. Czy wynik testu jest wiarygodny? Czy ból piersi może być tylko czynnikiem poprzedzającym okres?

Szanowna Pani, ból piersi może być spowodowany zbliżającą się miesiączką. Jeśli obawia się Pani ciąży to proszę wykonać badanie beta-hCG z krwi, które jest najbardziej wiarygodne. Serdecznie pozdrawiam