Czy ból pleców może mieć związek z torbielą na nerce?

Witam. Od około pół roku bolą mnie plecy na wysokości nerek. Mam zdiagnozowany torbiel na nerce . Czy ten ból może mieć coś z ty wspólnego? Ból występuje przy schylaniu a także w nocy gdy śpię ( budzę się z bólem). Co zrobić z taką dolegliwością?

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą wynikać ze schorzenia kręgosłupa i mało prawdopodobne jest to żeby ww. torbiel dawała takie objawy. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania dalszym postępowaniem.