Czy ból tarczycy przy chorobie Hashimoto jest możliwy?

Mam straszne rzuty choroby hashimoto. Bole tarczycy po ucho. Slabosc. Nieludzkie zmeczenie. Biore 50mg euthyroxu. Objawy znikaja po 6 tygodniach i po 4 miesiacach znow sie pojawiaja. Wyniki laboratoryjne mam dobre TSH 1.9. OB i bialko proactive tez ok. Jednak produkcja anty cial TPO 2000. Moj endo mowi, ze bol tarczycy przy hashimoto jest niemozliwy.

Lek. Paweł Szadkowski

Należałoby wykluczyć ewentualnie inne zapalenie tarczycy, ale endokrynolog najprawdopodobniej rozpoznałby je podczas wizyty. Ból szyi i ucha mogą również wynikać z infekcji górnych dróg oddechowych.