Czy ból w klatce piersiowej może oznaczać problemy z sercem?

Po zmianie leków na nadciśnienie z Concor Cor 1,25*2 dziennie na Nebilenin 1,25 mg dziennie miewam napady kłującego bólu po środku klatki piersiowej. Czy to mogą być problemy z sercem? Jakie badania diagnostyczne wykonać by to wykluczyć?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu oceny pani stanu klinicznego i w razie potrzeby poszerzenia diagnostyki np. o badanie EKG, czy badania laboratoryjne. Konieczne jest wykluczenie groźnych przyczyn bólu w klatce piersiowej, szczególnie sercowo-naczyniowych.