Czy ból w nodze może oznaczać zakrzepicę?

Witam. Mam 19 lat i od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Jestem po długiej - około 20h - podróży samochodem i od dwóch dni odczuwam ból w prawej nodze na wysokości łydki i miejsca pod kolanem. Noga nie wydaje się opuchnięta ani nie jest zaczerwieniona. Boli zarówno zgieta jak i wyprostowana w każdej pozycji leżącej siedzącej czy stojącej. Czy może być to objaw zakrzepicy czy to po prostu kwestia długiej podróży i nadwyrężenia?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można wykluczyć zakrzepicy żylnej. Konieczne jest badanie lekarskie oraz wykonanie badań dodatkowych. Badanie D-dimerów z dużym prawdopodobieństwem pozwoli wykluczyć zakrzepicę. W pewnych przypadkach może być konieczne wykonanie badania obrazowego USG doppler. Sugeruję udać się do lekarza.