Czy ból w pachwinie jest związany z nowotworem?

Witam. Od początku roku czuje ból w prawej pachwinie. Po wizycie u lekarza rodzinnego wstępnie stwierdzoną przepuchline pachwinowa i zostalam skierowana na usg. Na badaniu lekarz wykluczył przepuchline, znalazł natomiast parę guzkow i mam czekać na biopsje. Bardzo się boję czy to moga być sprawy nowotworowe? A raczej czy jest szansa że to coś innego, nie groźnego? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej były to powiększone węzły chłonne. Taki stan występuje przy infekcji, stanie zapalnym w obrębie jamy brzusznej, więc oczywiście, że jest szansa, że to coś niegroźnego, ale niestety może też oznaczać nowotwór. Musi Pani poczekać na wynik histopatologiczny.