Czy ból węzła chłonnego jest niepokojący?

Od wczoraj boli mnie prawy węzeł podżuchwowy. Nie wydaje się powiększony, ale odczuwam ból przy dotyku i zginaniu szyi. Nie mam żadnych innych objawów, ale miesiąc temu przechodziłam anginę (wtedy nie był powiększony ani nie bolał). Czy mam powód do niepokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby to wyjaśnić potrzebna jest ocena kliniczna Pani stanu więc może Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania. Jeżeli nie ma Pani żadnych innych objawów nie niepokoiłbym się jednak.