Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dicloberl retard - może powodować ból żołądka?

Witam. Jakiś czas brałam lek Dicloberl Retard na ból karku ale zaczął mnie boleć żołądek prawdopodobnie po Dicloberl retard i go odstawiłam jak tylko ból karku minął (kilka dni temu.) Ból żołądka jednak nadal nie ustępuje po jedzeniu boli bardziej. Jak sobie z tym poradzić? Czy to mogą być skutki uboczne po stosowaniu Dicloberl retard nawet jak już ich nie zażywam? Może powinnam pójść do lekarza i to skonsultować? Czy rzeczywiście lek Dicloberl retard może powodować ból żołądka nawet jeżeli nie zażywam już tabletek? Ulotka Dicloberl retard nie ma informacji na ten temat. Dodam, że ból żołądka pojawia się bez względu na to co zjadłam danego dnia. Nie pomaga wtedy położenie się, ciepła herbata ziołowa ani termofor. Z tego względu uznałam, że przyczyną jest zażycie Dicloberl retard. Pozdrawiam.


KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Jak działa żołądek?

Mogą to być działania niepożądane stosowanego leku. Szczególnie w przypadku nadwrażliwości śluzówki żołądka.
W trakcie stosowania tego typu leków powinna Pani stosować tzw. leki osłonowe.
Teraz może Pani wspomóc się doraźnymi lekami, które będą przeciwdziałaly szkodliwemu wpływowi kwasu żołądkowego. Dodatkowo należy wykluczyć ostre, kwaśne i ciężkostrawne potrawy na jakiś czas.
Najlepiej byłoby udać się do lekarza, szczególnie jeśli objawy się nasila, lub dalej będą się utrzymywały.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy