Czy bóle brzucha związane są z antykoncepcją?

Witam. Od ok miesiąca (od kiedy zaczęłam drugie opakowanie tabletek drovelis) bardzo mocno kłuje mnie podbrzusze. Po poprzednich tabletkach (Yasmin) było to samo. Dodatkowo bardzo "puchnie". W USG jamy brzusznej wyszła przelewająca się treść w jelicie. Jednak ból pojawia się dokładnie ok 2h po wzięciu tabletki. Próbowałam nie wziąć rano. Mogłam jeść wszystko a silne kłucie zaczynało się dopiero po zażyciu we tabletki. Czekam na badanie kolonoskopii. Jednak tłumaczę lekarzom, że problem pojawia się odkąd biorę tabletki... Czy faktycznie to tabletki mogą powodować zatrzymanie treści w jelicie i tak silne kłucie? Dokładnie podbrzusza zaczyna się od jajników, później rozchodzi się również w górę brzucha. 2tyg dokuczały mi biegunki. Kiedy stolec już się normował pojawiło się troszkę krwi. Wstaję rano, mam płaski brzuch, mogę zjeść a puchnie i boli po tabletce... Ginekolog uparcie twierdzi, że to nie wina tabletek. Dlatego proszę tutaj o opinię. (CRP w normie więc żadnego zapalenia również nie ma).

Dzień dobry,

wymagana jest diagnostyka obrazowa oraz badania laboratoryjne, crp to za mało.

Dobrze, że będzie wykonana kolonoskopia która dużo w tym przypadku wyjaśni.

W takich przypadkach najlepsza jest wizyta stacjonarna w której wykonuje się badanie podmiotowe i przedmiotowe.

Proszę udać się na konsultacje do lekarza gastrologa który zajmuje się chorobami układu pokarmowego a więc przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustki i dróg żółciowych.

Wskazane było by wykonać badanie kał na obecność ukrytej krwi, najlepiej trzy razy.

Pozdrawiam