Czy bóle okolicy serca pojawiły się na skutek zapalenia oskrzeli?

Witam, zaobserwowałam u siebie bóle w okolicy serca umiejscowione bliżej mostka, a czasami z lewej strony. Bóle są cały czas podczas oddychania. Czasami się nasilają, że nie mogę wziąć w ogóle oddechu. 3 tygodnie wcześniej przeszłam zapalenie oskrzeli. Pije ok. 250 ml energetyków dziennie i palę 5 papierosów typu "icos". Czy te bóle mogą świadczyć o jakiejś chorobie związanej z przebytą infekcją, nerwicą czy raczej wynika to ze stylu życia? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

powinna Pani zrewidować styl życia najlepiej z konsultacją dietetyka.

Co do opisanych objawów wskazana była by konsultacja u lekarza rodzinnego który oceni Pani objawy kliniczne poprzez badanie fizykalne i zleci w razie nieprawidłowości na odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam