Czy bóle podbrzusza w czasie ciąży stanowią zagrożenie?

Witam!
Na imię mam Paula i mam 21 lat. Jestem w ciąży. Ostatnia miesiączka wystąpiła u mnie 16.11. Cykle mam co 26-27 dni. Badanie beta HCG wykazało ciąże, którą także potwierdził test ciążowy. Na badaniu ginekologicznym byłam 23.12, wtedy lekarz widział tylko pęcherzyk. Jednak nie był w stanie powiedzieć mi, który to tydzień ciąży.
Mam też problem, który często mnie niepokoi. Odczuwam w ciągu dnia skurcze, tępe bóle w podbrzuszu. Czytałam, że może to być poronienie, jednak u mnie na szczęście żadne plamienia nie wystąpiły.

Proszę o przybliżony termin tygodnia mojej ciąży oraz informacje na temat tych bólów. Zależy mi na donoszeniu zdrowej ciąży.
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sądząc z daty ostatniej miesiączki, jest Pani obecnie pod koniec szóstego tygodnia ciąży. Regularne czterotygodniowe cykle uprawdopodobniają taki wiek ciąży. Gdy była Pani na badaniu u lekarza, była Pani w piątym tygodniu ciąży, kiedy jeszcze zarodek ma prawo być niewidoczny. Przy okazji kolejnego badania wszystko powinno się wyjaśnić.

Bóle i skurcze, o ile nie są szczególnie intensywne (nie silniejsze niż przy bolesnej miesiączce), nie muszą oznaczać niczego złego. Wynikają z powiększenia i przekrwienia ciężarnej macicy. Dopóki nie będzie im towarzyszyło krwawienie, nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!