Czy borelioza może nie mieć objawów stawowych?

Witam, Czy bolerioza może przebiegać bez objawów kostno- stawowych, TYLKO z objawami neurologicznymi? Czy mioklonie szyi/ głowy są także objawem boleriozy? A świąd, głównie stóp i dłoni? Oraz czy bolerioza może zacząć ujawniać się w czasie ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Borelioza może nie dawać objawów stanowych, a jedynie objawy z układu nerwowego. Świąd raczej nie jest objawem boreliozy ( w ciąży może być objawem cholestazy, warto to sprawdzić). Objawy boreliozy mogą pojawić się po raz pierwszy w ciąży.