Czy brać tabletki antykoncepcyjne z opóźnieniem?

Witam! Przyjmuje tabletki od pół roku. Ostatniego dnia brania tabletek Kontracept uprawiałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. Teraz jestem w trakcie przerwy, czekam na okres. W dniu okresu powinnam wziąć tabletki z nowego opakowania, jednak nie mam tabletek i chyba już raczej nie zdążę do ginekologa po receptę na czas. Czy możliwe jest zajście w ciążę, jeśli nie wezmę tabletek z nowego opakowania? I czy mimo wszystko powinnam wziąć te tabletki tylko z opóźnieniem 2,3 dni, wtedy kiedy uda mi się pójść na wizytę do ginekologa?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nie współżyła Pani już po tym ostatnim dniu przyjmowania tabletek, to nierozpoczęcie nowego opakowania na czas nie niesie ze sobą ryzyka zapłodnienia. Może Pani zacząć kolejny blister z kilkudniowym opóźnieniem, wtedy jednak w obecnej przerwie i przez pierwsze 7 dni przyjmowania kolejnych tabletek nie będzie Pani zabezpieczona w pełni (należy wstrzymać się od przyjmowania tabletek lub stosować dodatkowo prezerwatywę).

Pozdrawiam serdecznie!