Czy brak efektów oznacza, że laser nie zadziałał?

Witam, Jestem 2 dni po 1 zabiegu usuwania przebarwien laserem q switch. Na poczatku Skora byla Bardzo czerwona ale szybko wrocila do normy. Nie nastapilo sciemnienie przebarwien. Czy to znaczy ze laser nie dziala? Pozdrawiam I dziekuje za uwage.

Dzień dobry, w tej kwestii najlepiej byłoby się skonsultować z osobą wykonującą zabieg aby przedstawić obraz sytuacji po zabiegu. 2 dni to zdecydowanie za krótko aby ocenić efekt końcowy zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie

Zazwyczaj pierwsze zmiany i efekty można zauważyć dopiero po kilku zabiegach. Z tego powodu również zabiegi wykonuje się w seriach – co najmniej 10 w ustalonych odstępach czasowych. Zabieg laserowy Q-switch polega na wykorzystaniu wiązek światła, które oddziałują na melaninę w skórze, w celu usunięcia przebarwień. Różne rodzaje lasera oddziałują inaczej, dlatego warto zwrócić uwagę na typ urządzenia, którym wykonywano zabieg. Laser rubinowy mógł nie być wystarczająco skuteczny, ale aleksandrytowy już tak. W każdym przypadku na efekty trzeba poczekać kilka tygodni od pierwszego zabiegu.