Czy brak miesiączki może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych?

Witam. Zażywalam tabletki antykoncepcyjne ok4 lata. Postanowiłam ze po tym opakowaniu zrobie przerwe w braniu tabletek i w terminie przyszla miesiaczkapo skończeniu opakowania.5 dni temu powinnam dostać kolejna miesiaczke, ale jej nie ma. Czy może być to spowodowane zaburzeniami hormonow? Czy może to byc ciąża? Dodam, ze po skończeniu tabletek podczas seksu sie zabezpieczalam.

Lek. Paweł Szadkowski

Po odstawieniu tabletek organizm może potrzebować trochę czasu, aby wrócić do normalnego trybu bez hormonów, więc opóźnienie wystąpienia miesiączki i brak regularności jest normalne. Oczywiście nie jestem w stanie wykluczyć ciąży.