Czy brak okresu może być spowodowany odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych?

W kwietniu postanowiłam zrezygnować z plastrów antykoncepcyjnych po ponad 1,5 roku przyjmowania. Miesiączkę dostałam na następny dzień i równo 30 dni później czyli w maju. W czerwcu ani lipcu nie dostałam wcale, obecnie jest sierpień i zbliża się termin kolejnej a nie czuje nawet żadnych objawów. Ciąża wykluczona ponieważ robiłam 3 razy test ciążowy w każdym miesiącu w którym miesiączki nie było. Czy jest to spowodowane rezygnacja antykoncepcji?

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to spowodowane odstawieniem antykoncepcji. Jednak, gdyby w kolejnych miesiącach okres nie powracał, warto udać się na kontrolę do ginekologa.