Czy brak okresu u 47-latki może być spowodowany klimakterium?

Mam 47 lat, powinnam mieć okres, do dnia dzisiejszego brak jakiegokolwiek plamienia. Cykle w ostatnich dwóch latach wynosiły od 24 - 29 , czasami 32 dni. Jednocześnie od około 2 lat zmagam się z początkowymi objawami klimakterium: nocne poty, częstsze bóle głowy, zmęczenie, wzrost wagi. W dniach 06.05.2019, 08.05.2019 i 11.05.2019 wykonałam badanie wskaźnika beta hcg, wszystkie trzy wyniki są jednakowe, zgodnie z normą laboratorium poniżej 2,3 mlU/ml. Proszę o podpowiedź czy brak okresu może być spowodowany klimakterium.

Szanowna Pani, proszę napisać kiedy była ostatnia miesiączka i czy wykonywała Pani badanie hormonów płciowych w ostatnim czasie