Czy brak tęsknoty może być objawem autystycznym?

Mój synek, którego przypadek opisywałam już Państwu (nadal czekam na odpowiedź), wyjechał pierwszy raz na tydzień do babci. Ma 4 lata i przez cały czas przebywał z nami. Mam pytanie, czy brak tęsknoty, jaki syn prezentuje (nie wspomina, nie płacze, nie ma obniżonego nastroju, sytuacja wydaje się być dla niego naturalna), może być jednym z objawów braku przywiązania do ludzi, a tym samym jednym z objawów zachowań autystycznych?

Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Opisana sytuacja nie świadzczy o braku przywiązania do ludzi. Nawet pierwszorazowe rozstanie z rodzicami nie zawsze musi wiązać się z głębokim smutkiem, płaczem, tęsknotą. Dobre adoptowanie się do nowych sytuacji, szybkie nawiązywanie relacji z opiekunami świadczy o prawidłowym rozwoju. Niekiedy dzieci same starają się być bardzo dzielne, nie wspominają rodziców - bo jest im wtedy łatwiej, nie rozczulają się, nie chcą rozmawiać przez telefon z rodzicami itp... Mimo to tęsknią.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Czy może być to związane z autyzmem to trudno powiedzieć gdyż w liście jest zbyt mało informacji. Zaburzenia więzi? Być może ale to ocenić może tylko psycholog obserwując dziecko, rodziców i przeprowadzając szczegółowy wywiad. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty