Czy brak zarodka na tym etapie oznacza tak małą szansę na jego rozwój?
Jestem w 5t2d ciąży, dwa dni temu miałam USG, na którym stwierdzono obecność pęcherzyka ciążowego o średniej wartości 15,3 mm oraz pęcherzyka żółtkowego o średniej wartości 2,8 mm. Zarodka nie stwierdzono. lekarz ocenił szansę na rozwój zarodka na 50 %. Czy rzeczywiscie brak zarodka na tym etapie oznacza tak małe szanse na jego rozwój? Kolejne USG za 3 tygodnie. Dodatkowo na jajniku mam torbiel o wymiarach 50/60/60 czy może mieć ona wpływ na przebieg ciąży?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Należy poczekać na kolejne kontrolne USG. Przy tak wczesnej ciąży, pęcherzyk może być niewidoczny w USG. Torbiel należy tylko obserwować.