Czy brak zarodka na tym etapie oznacza tak małą szansę na jego rozwój?

Jestem w 5t2d ciąży, dwa dni temu miałam USG, na którym stwierdzono obecność pęcherzyka ciążowego o średniej wartości 15,3 mm oraz pęcherzyka żółtkowego o średniej wartości 2,8 mm. Zarodka nie stwierdzono. lekarz ocenił szansę na rozwój zarodka na 50 %. Czy rzeczywiscie brak zarodka na tym etapie oznacza tak małe szanse na jego rozwój? Kolejne USG za 3 tygodnie. Dodatkowo na jajniku mam torbiel o wymiarach 50/60/60 czy może mieć ona wpływ na przebieg ciąży?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy poczekać na kolejne kontrolne USG. Przy tak wczesnej ciąży, pęcherzyk może być niewidoczny w USG. Torbiel należy tylko obserwować.