Czy brak zastrzyku profilaktycznego u osoby po poronieniu oznacza błąd lekarza?

Witam. Mam 29lat i od 2 lat walczymy z mężem o dziecko. Lekarz sprawdził poziomy hormonów i przyjmuje letroc oraz bromergon. Wyniki od długiego czasu sa wporzadku. Następnie doszła stymulacja clostybgytem i ovitrellen, a monitoring zawsze wskazuje na owulacje. Efekt to dwie biochemiczne ciąże każda stracona w 38-40dniu cyklu. Obecnie lekarz kieruje mnie na badania genetyczne które sa bardzo drogie a nie reaguje na ryzyko konfliktu serologicznego. Moja grupa to O rh- meza O rh . Nie podano mi zastrzyku profilaktycznego po poronieniach pomimo, iż miały one miejsce pół roku temu i tydzień temu.Czy to zaniedbanie može być przyczyną mojego nieszczęścia? Co dalej?

Lek. Paweł Szadkowski

Za każdym razem powinna Pani mieć wykonany zastrzyk profilaktyczny. Chyba, że ma Pani już obecne i zdiagnozowane przeciwciała - wtedy podanie immunoglobulin nie ma sensu. Nie sądzę, żeby konflikt serologiczny był przyczyną obu poronień.