Czy branie tego leku nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie tarczycy?

Witam, na codzien czuje się zmeczonyw i problemy z koncentracją. W wynikach wyszło tsh na poziomie 3.25 (gorna norma 3.8) , oraz ft4 12.97(gorna norma 19.05). Lekarz rodzinny przepisał mi lewotyrozyne w postaci euthyrox n25, twierdząc, że wynik tsh jest za wysoki, mimo, że w normach labolatoryjnych się zmieścił. Pytanie czy branie hormonu nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie tarczycy po odstawieniu i czy przy takim poziomie tsh jest wskazanie do brania leku. Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry,

ma Pan prawo poprosić o konsultacje lekarza endokrynologa który oceni stan zdrowia na podstawie badania fizykalnego i wykonanych przez Pana badań laboratoryjnych.

Lekarz endokrynolog oceni czy wymaga Pan dodatkowej diagnostyki której jeszcze jej nie było np usg lub innych dodatkowych badań i oceni czy wymaga Pan leczenia jeśli tak to jakimi dawkami i lekami.

Pozdrawiam