Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bratanek potrzebuje konsultacji u psychologa?

Chłopiec ma 3 latka nie mówi, tylko czasami udaje mu się „ma ma ma”, zarówno do mamy jak i do taty. Nie bawi się z dziećmi, nie reaguje na to, co się do niego mówi. Czasami, gdy się uderzy nie płacze, okazując strach lub radość. Macha rękoma i krzyczy, lubi chodzić na paluszkach, układa przedmioty w rządki lub wieże, gdy mu czegoś się nie pozwala, to reaguje biciem, pięściami lub uderza w kogoś głową. Nie zwraca uwagi na obcych, jednakowo traktuje tych, których widzi co dzień i tych których raz na pół roku. Rodzice nie zauważają powodów do niepokoju.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Rozwój mowy często przebiega dość indywidualnie, jednak w wieku trzech dziecko zazwyczaj ma większy zasób słów od tu przedstawionego. Taki rozwój mowy w stosunku do wieku może świadczyć również o zaburzeniach słuchu. Warto było, by wykonać badanie słuchu w celu wykluczenia ew. niedosłuchu.
Biorąc pod uwagę inne opisane zachowania Pani bratanka myślę, że wizyta u psychologa również byłaby wskazana. Po wykonaniu odpowiednich testów mógłby on określić inteligencję oraz całościowy rozwój dziecka, a w razie nieprawidłowości zalecić odpowiednie postępowanie.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Już samo to, że dziecko nie mówi w wieku lat 3 powinno wzbudzić niepokój. Myślę, że warto zapisać się na wizytę do logopedy i psychologa.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy