Czy brązowe plamienia w ciąży mogą być groźne?

Dzień Dobry,  wczoraj rozpoczął się mój siódmy tydzień ciąży i zobaczyłam brązowe zabarwienie na mojej bieliźnie. Jest to moja druga ciąża, pierwszą niestety poroniłam. Jestem bardzo zmartwiona, ponieważ od początku biorę dopochwowo lek zawierający syntetyczny progesteron. Bardzo proszę o odpowiedź, czy brązowe plamienia muszą świadczyć o tym, że coś jest nie tak?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Skąpe brązowawe plamienia w pierwszym trymestrze ciąży nie powinny budzić niepokoju. Krwawienie związane z poronieniem lub z zagrożeniem poronienia jest żywoczerwone, obfite, często też towarzyszą mu silne, skurczowe bóle w podbrzuszu. Natomiast dopóki krwawienie nie nabierze tych cech, a jest jedynie sporadycznym plamieniem, można je traktować jako fizjologiczne. Pozdrawiam serdecznie!