Czy brązowe podbarwienie śluzu jest normalne po poronieniu?

Witam serdecznie.
Miesiączkę dostałam cztery tyg. po poronieniu. Jestem więc w 1 cyklu i zauważyłam u siebie przezroczysty śluz z brązowym podbarwieniem. Domyślam się, że zbliżają się dni płodne, ale czy te brązowe podbarwienie jest normalne z racji tego, że niedawno miałam poronienie (12 listopada)?
Proszę o odpowiedź. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W przypadku infekcji po poronieniu, związanej z pozostałymi resztkami, doszłoby raczej do silnego krwawienia i innych niepokojących objawów, jak bóle podbrzusza czy podwyższona temperatura. Brązowo podbarwiony śluz może wiązać się aktualnie przebywaną owulacją, ale może mieć też źródło w schorzeniach ginekologicznych niekoniecznie związanych z poronieniem, jak infekcja bakteryjna pochwy czy endometrioza.

Innymi słowy niewielka ilość krwi w śluzie nie jest powikłaniem poronienia, wymagającym pilnej interwencji lekarskiej, nie musi być z nim bezpośrednio związana. Jeśli problem będzie się powtarzał w kolejnych cyklach czy pojawią się inne niepokojące objawy (upławy o nieprzyjemnym zapachu, silniejsze krwawienie, gorączka, bóle podbrzusza) to proszę udać się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!