Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Dzień dobry, włoski powinny odrosnąć. Co prawda IPLem w wielu gabinetach przeprowadza się zabiegi usuwające owłosienie, ale są one mało skuteczne. IPL to nie laser, jego skuteczność jest bardzo mała, zwłaszcza po 1 zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry,
włoski powinny odrosnąć. Co prawda IPLem w wielu gabinetach przeprowadza się zabiegi usuwające owłosienie, ale są one mało skuteczne. IPL to nie laser, jego skuteczność jest bardzo mała, zwłaszcza po 1 zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie

0
Mgr Natalia Munda Kosmetolog
60 poziom zaufania

Podczas zabiegu IPL wykorzystuje się światło o dużej mocy w celu podgrzania tkanki i barwników (np. melaniny). Zabieg wykonuje się seriami. Wiązka światła jest głównie nakierowana na naczynka, które po terapii stają się niewidoczne, przebarwienia również znikają. Zabieg poprawia napięcie i koloryt skóry. IPL stymuluje również tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra wydaje się jędrniejsza. Moc używanego światła jest odpowiednia, by pobudzić okolice przebarwień, więc nie jest wystarczająco silna, by na stale usunąć włoski, szczególnie tak grube, jak brwi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy