Czy cechy autystyczne to autyzm?

Mam syna 4-letniego, zaczął mówić jak miał 3,5 roku. Teraz układa proste zdania, był niedawno diagnozowany: cechy autystyczne, opóźniona mowa, nieprawidłowe czucie, głębokie, nadruchliwość psychoruchowa. Jesteśmy w trakcie terapii sensorycznej. Jest sprawny ruchowo. Zna alfabet, potrafi napisać proste słówka, liczy do 20. Umie liczyć od tyłu nawet po angielsku, dopiero niedawno nauczył się wołać siusiu. Mimo tych umiejętności nie potrafi powiedzieć, co robił, gdzie był. Czas przeszły nie istnieje. Wszystko nazywa. Potrafi powiedzieć, co chce. Interesują go inne dzieci, ale nie umie się z nimi kontaktować, choć chce się z nimi bawić. Boję się o syna. Czy cechy autystyczne to autyzm? To samo miał mój pierwszy syn. Dziś ma 7 lat i pozostała mu tylko nadpobudliwość, chodzi do 1 klasy. Ja żyję nadzieją, że młodszy z tego wyrośnie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Autyzm i cechy autystyczne to jednak dwa odrębne pojęcia:)

Dziecko z autyzmem posiada cały „zestaw” objawów zaburzenia, natomiast dziecko z cechami autyzmu może przejawiać jedno lub więcej symptomów typowych dla autyzmu.

W przypadku Pani synka to zapewne zaburzenia sensoryczne i opóźniony rozwój mowy. Przy dobrze prowadzonej terapii zaburzenie może zostać zminimalizowane lub wyeliminowane w całości:)

Pozdrawiam i życzę sukcesów w terapii synka:)