Czy charakter zmiany może się zmienić na złośliwy?

Witam. Kobieta 33 lat. Usunięcie guza prawego płuca, guz w badaniu intra nie wykazuje złośliwości. Badanie histopatologiczne wstępne, zmiana budzi podejrzenie "solotary fibrous tumor" - dalsze badania w toku. Mam czekać na ostateczny wynik, co to znaczy "samotny włóknisty guz"?, co to za zmiana? Czy charakter zmiany może się zmienić na złośliwy, mimo, że pod mikroskopem, nie wykazuje złośliwości?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę oczekiwać do ostatecznego wyniku histopatologicznego. Tylko ten wynik może w ostateczności potwierdzić bądź wykluczyć nowotwór. Pozdrawiam.