Czy Chłoniak Hodgkina może być odporny na podawanie chemii?

Czy Chłoniak Hodgkina może być odporny na podawanie chemii? Dostaję ABVD i zauważam, że guzy się zmniejszają ale czasami zaczynają "odrastać". Po 2 kursach pet wskazał regresję choroby, teraz po 4 kursach mam mieć znowu pet lecz te guzy znowu zaczęły puchnąć. Czy możliwe że w moim przypadku chemia nie działa dostatecznie dobrze?

Lek. Paweł Szadkowski

Odpowiedź na leczenie może być różna w zależności od przypadku. Najlepszym będzie porozmawianie o tym ze swoim lekarzem prowadzącym ponieważ należy tu uwzględnić szereg wyników badań łącznie z Pana stanem klinicznym.