Czy choroba tarczycy wpłynęła na wynik testu ciążowego?

witam mam niedoczynność tarczycy przyznam ze euthyrox biorę nieregularnie. Z partnerem staramy się o dziecko. Dwa tyg temu współżyliśmy 3 dni temu pojawiło sie jednorazowe krwawienie, teraz, brak okresu bol podbrzusza , biegunka, uczucie przelewania w brzuchu i biegunka. Dwa dni temu wieczorem robiłam test ciazowy i wyszedl negatywny. Czy niedoczynnosc tarczycy moze sprawic ze błedny wyszekł wynik???

Lek. Paweł Szadkowski

Niedoczynność tarczycy nie powinna wpłynąć na wynik testu. Jeśli pani obecne dolegliwości są nasilone sugeruję udać się do lekarza. Proszę również pamiętać, że kluczowym dla rozwoju układu nerwowego dziecka jest dobre wyrównanie gospodarki hormonalnej tarczycy, które w przypadku niedoczynności tarczycy wymaga regularnego przyjmowania leków.