Czy chorując na chorobę Meniere'a, można się opalać?

Czy chorując na chorobę Meniera , vertigo można sie opalać ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do opalania się w przebiegu tej choroby. Należy jednak pamiętać iż nadmierne przebywanie na słońcu może przyczyniać się do pogłębienia się objawów związanych z zawrotami głowy. Wynika to z udaru cieplnego jaki może nam się przydarzyć podczas zbyt długiego przebywania na słońcu.