Czy chorując na jaskrę, można pracować na kopalni?

Witam. Mój chłopak choruje na jaskrę pierwotną otwartego kąta. Ma 29 lat, a choruje od 4 lat. Jego leczenie polega na codziennym zakrapianiu oczu. Czy osoba chora na jaskrę może podjąć pracę jako górnik na kopalni? Czy są przeciwwskazania? Z informacji uzyskanych u okulisty wiemy, że nie powinien pracować w zaciemnionych miejscach. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Umiarkowany wysiłek fizyczny jest wskazany i pozwala nawet poprawić rokowanie w przypadku jaskry.