Czy ciągłe zawroty głowy to coś poważnego?

Witam, jestem tu po raz pierwszy. Piszę, ponieważ mam poważny problem. Od kilku lat mam ciągle zawroty głowy. Raz są mocniejsze, raz słabsze ale najgorsze w tym wszystkim jest teraz, gdyż gdy się schylam na dół, po coś sięgam, patrząc w górę, po obróceniu się na bok w łóżku, ciągle mam zawroty. Nie mam problemów z równowagą chodząc też odczuwam. Czy to coś groźnego, czy mając to kilka lat to nic takiego? Proszę doradźcie co mam zrobić? Mam 30 lat, 3 dzieci.

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!

Proszę nie lekceważyć tych objawów i udać się po poradę do swojego lekarza. Być może przyczyna jest bardzo prozaiczna i prosta do usunięcia, a codzienne funkcjonowanie z zawrotami głowy sprawia na pewno wiele trudności. Należy wykluczyć przyczyny laryngologiczne i neurologiczne, być może hormonalne, lekarz rodzinny z pewnością pokieruje odpowiednio diagnostyką.

Pozdrawiam!