Czy ciąża jest możliwa po stosunku przerywanym?

Z 31 na 1 listopada kochałam się z chłopakiem. Był to stosunek przerywany bez zakończenia we mnie. Zaraz po stosunku dopadły mnie myśli o ciąży. I od tamtego dnia dużo o tym myślałam i się denerwowałam.

2 dni temu miałam dostać okres (12.11.2010) jednak go nie dostałam. Okres dostaję tak trochę śmiesznie ponieważ np. w lipcu miałam 16, w sierpniu 15, we wrześniu 14, w październiku 13. Dlatego myślę, że teraz powinnam dostać 12. Taką sytuację miałam już wcześniej i wtedy po paru takich miesiącach okres spóźnił mi się o tydzień. Zastanawiam się czy teraz też tak nie będzie, a jednak bardzo się denerwuję.
Wiem, że sam stres spowodowany brakiem okresu może go jeszcze bardziej opóźnić. Może znają państwo jakaś poradę na to aby się jakoś rozluźnić?
Dziękuję za pomoc.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w celu wersyfikacji czy jesteś w ciąży polecam wykonanie samodzielnie testu ciążowego ewentualnie wizytę u ginekologa. Warto jednak pamiętać, że stosunek przerywany nie jest skuteczną formą antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!

Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi aby upewnić się co do ewentualnej ciąży. Proszę również pamiętać że stres dodatkowo opóźnia miesiączkę. Proszę również porozmawiać ze swoim ginekologiem o wyborze właściwej antykoncepcji gdyż stosunek przerywany obarczony jest największym ryzykiem wpadki.

Pozdrawiam