Czy ciąża jest możliwa po stosunku z prezerwatywą w 2 dniu cyklu?

Mam 28 lat, urodziłam dwoje dzieci. Synka, ma dwa latka, karmię go piersią. Ostatnią miesiączkę miałam 02.01.2010. Okres zazwyczaj trwa u mnie 30 dni.
Kochałam się z mężem drugiego dnia okresu w prezerwatywie. Okres dostałam 03.02.2010, ale znacznie uboższy niż zwykle. Mam mdłości, czy to możliwe, abym była w ciąży? Panicznie się boję, że jednak tak.
Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Oczywiście istnieje możliwość, że jest Pani w ciąży przy założeniu, że współżyła Pani z mężem w okresie płodnym w poprzednim cyklu. Mdłości nie należą do objawów ciąży. Małe krwawienie w pierwszym trymestrze przypominające miesiączkę również może się zdarzyć. Aby się przekonać o tym czy jest Pani w ciąży czy nie, proponuję wykonać test ciążowy z moczu, ewentualnie z krwi oraz koniecznie zgłosić się do lekarza ginekologa w celu zbadania i wykonania usg narządów rodnych. Są to jedyne metody dające prawie 100% pewność rozpoznania ciąży. Proponuję również lekturę artykułu o objawach ciąży i testach ciążowych w naszym serwisie abcciaza.pl
Pozdrawiam i życzę powodzenia.