Czy ciąża może być młodsza niż to wynika z daty ostatniej miesiączki?

Witam, Ostatnia miesiączkę miałam w terminie 15-21.03. 24.04 wykonałam pierwszy pomiar beta hcg- wyniósł 255, 27.04 kolejny-wyniósł 426. 29.04 udałam się do lekarza, który stwierdził, że pęcherzyk ciążowy jest za mały biorąc pod uwagę date ostatniej miesiączki. 30.04 powtórzyłam hcg- wyniósł 938. Czy powinnam się obawiać, że pęcherzyk jest pusty czy że względu na nieregularne dotąd miesiączki ciąża może być młodsza niż by to wynikało z daty ostatniej miesiączki?

Witaminy w ciąży

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Najdokładniejszą, ale niedoskonałą, metodą do wyznaczania wieku ciążowego jest metoda z Reguły Negellego [obliczenie wg pierwszego dnia daty ostatniej miesiączki].