Czy ciąża po zatorze płucnym jest możliwa?

Witam, Czy ciąża po Zatorze płucny jest możliwa? Mam 20 lat, zator wystąpił u mnie w lutym zeszłego roku. Nie wykryto u mnie trombofilii, jak i również zakrzepicy żył głębokich. Wystąpił jedynie sam zator, spowodowant stosowaniem leków antykoncepcyjnych. Nie ukrywam że planuję w przyszłości rodzinę, bardzo się boję że niestety nie będzie dane mi dziec dzieci, a nawet jeśli znajdę w ciążę to sama jej nie przeżyje albo coś złego się wydarzy...

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli choroba zakrzepowa wystąpiła pod wpływem przemijającego czynnika to jest wysoce prawdopodobne, że nie będzie miała wpływu na przebieg ciąży. Warto jednak omówić ten epizod z lekarzem ginekologiem, który w razie potrzeby wdroży odpowiednie czynniki zapobiegawcze. Proszę się nie niepokoić.