Czy cierpiąc na nerwicę i nie biorąc żadnych leków można urodzić zdrowe dziecko?

Dzień dobry! Czy cierpiąc na nerwicę i nie biorąc żadnych leków można urodzić zdrowe dziecko? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jest to jak najbardziej możliwe. Proszę się jednak udać do psychiatry celem konsultacji. Pozdrawiam

Witam
Nie wiem co Pani ma na myśli pisząc zdrowe? Nerwica to choroba, że tak to nazwę nabyta w trakcie życia, wynikająca z różnych wewnętrznych konfliktów i doświadczeń życiowych, nieprzepracowanych emocji. Nie jest to choroba, którą przekazuje się dziecku w sensie genetycznym w żaden sposób. Natomiast jest to choroba, która może wpływać na relację z dzieckiem, bo mama która jest "nerwowa" i skupiona na swoich objawach na pewno z większą trudnością zajmuje się dzieckiem. Dlatego polecam zajęcie się nerwicą, bo jest to choroba uleczalna.
Pozdrawiam