Czy Cipronex ma wpływ na badania hormonalne?

Bardzo często zmagam się z zapaleniem pęcherza. Zazwyczaj kończy się na wybraniu antybiotyku, kilka tygodni spokoju i wraca. Tym razem jednak za kilka dni zostanę przyjęta na oddział w celu wykonania badań pod kątem PCOS. Czy wzięcie antybiotyku sugerowanego przez lekarza rodzinnego Cipronex albo Bactrim nie wpłynie na wynik badań hormonalnych?

Lek. Paweł Szadkowski

Ww. leki nie powinny powodować dużych trudności w przeprowadzeniu badań. Należy jednak poinformować lekarza prowadzącego o i infekcji dróg moczowych i przyjmowanych lekach, w celu uwzględniania pani stanu przy interpretacji badań.